AktualnościAktualnościUncategorized

Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin – Gratulujemy!

Miło nam poinformować, iż nasi przyjaciele Morąskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin, które prowadzi 4 Domy dla Dzieci i Młodzieży „PROMYK” w Morągu uzyskało dofinansowanie w wysokości 20 000 zł z Programu WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE. Realizacja projektu zakończy się  31.10.2023 r. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup konsoli Playstation 5 wraz grą FIFA23, gogli VR oraz 4 laptopów z systemem operacyjnym i pakietem biurowym. Przyczyni się to do unowocześnienia posiadanej pracowni komputerowej. Pozwoli też ograniczyć zjawisko wykluczenia cyfrowego. Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, skąd pochodzą środki na realizację Programu, 54 podopiecznych Domów dla Dzieci i Młodzieży PROMYK będzie mogło m.in. uczestniczyć w zajęciach z robotyki, które rozwijają kompetencje informatyczne. Stowarzyszenie zakupiło specjalistyczne klocki. Jednak do ich wykorzystania niezbędne są także laptopy, na które zabrakło środków. Zakupione laptopy bez wątpienia ułatwią również pracę wychowawcom. Zapewnią szerszy dostęp do technologii ICT. Pozwolą w szerszym stopniu korzystać z internetu w celach edukacyjnych. Laptopy, gogle VR oraz konsola Playstation wyposażą dzieci i młodzież – podopiecznych stowarzyszenia w narzędzia umożliwiające wdrażanie długotrwałych i pozytywnych zmian. Cieszy nas to ogromnie!

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.plhttps://www.energetycznykompas.pl